03282020Headline:

7 грудня в м. Дніпро пройшла експертна дискусія “Україна завтра”

Ініціаторами зустрічі виступили, активні відповідальні громадяни: філософи, політичні експерти, футурологи, громадські діячі.

На публічній дискусії обговорили, яких змін потребує Україна. Чи достатньо просто зміни політичної та економічної системи. Як створити зміни цивілізаційного рівня – на рівні мотивацій правлячого класу загалом, і мотивацій політиків, бізнесменів та інтелектуалів зокрема.

На думку, філософа Сергія Дацюка, Україна або започаткує нову цивілізацію з новими мотиваціями в напрямку створення єдиного людства, докорінним чином урізноманітнивши свої мови та змінивши свою культуру, або буде зруйнована та розподілена між іншими цивілізаціями.

Сергій Дацюк, переконаний, що основна ідея нашого співжиття – не клас, не нація, не держава, не церква і не корпорація. Основна ідея нашого співжиття – республіка. “Громади це договірні спільноти, що об’єднуються у Республіку, здійснюють самоуправління як місцеве, так і екстериторіальне, і поступово позбавляють державу монополії на надання інфраструктурних послуг та створення ринку цих послуг через сервісні корпорації. Цим Суспільним Договором ми проголошуємо, що кожний громадянин Республіки України є співвласником українського спільного надбання. Все, крім приватної власності, є предметом нашого спільного співволодіння, і кожний громадянин – учасник цього Договору має право прямого співуправління цим спільним надбанням. Суспільний договір виступає у формі Конституції та надконституційних норм системи внутрішньої довіри та міжнародної довіри. Конституція – в ідеалі обмін правами та обов’язками між елітою та суспільством, а на практиці – еліта говорить про права, а суспільству нав’язує обов’язки” – зазначив філософ.

“Тема супільного договіру розроблялась та озвучувалась багатьма політиками, як важлива, проте жоден політик, ще не реалізував це. Системно та в комплексі новий суспільний договір з ідеєю прийняття нової Конституції зараз пропонує тільки Тимошенко” – пояснив політичний експерт Сергій Биков.

Підводячи висновки публічної дискусії, політичний консультант Катерина Одарченко, яка виступила модератором дискусії зазначила, усвідомлюючи відповідальність перед минулими, теперішніми та прийдешніми поколіннями, ми повинні домовитися про мету та спільні принципи нашого співіснування. Україна завтра – це суспільний договір, як механізм виходу з кризової ситуації, яка існує зараз в Україні. Ми повинні об’єднатися та створити країну, яка забезпечить можливості для розвитку та якісного життя кожного українця.

 

Відео: https://www.facebook.com/mediaprostir.info/videos/333531830802454?sfns=0

 

What Next?

Recent Articles