09202021Headline:

Головні меседжі, що пролунали в Давосі

48-й Світовий економічний форум в Давосі цього року пройшов під назвою «Спільне майбутнє в роз’єднаному світі». Економічний форум відвідали президенти і лідери урядів не менше 70 держав (президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, глава уряду Канади Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху, президент України Петро Порошенко та ін.). Представники близько 40 міжнародних організацій, а також близько 2000 представників керівного складу ключових компаній світу і 900 представників неурядових організацій. Всього в ході форуму в Давосі пройшло понад 400 сесій на різні теми. Крім політичних і економічних сесій, відбулося обговорення тем, що стосувалися наслідків кліматичних змін, глобалізації, здорового способу життя, ймовірність застосування зброї масового знищення та інші фактори, що пов’язані з економікою. Тож, які ключові меседжі звучали від політичних лідерів різних країн світу?

Найважливіший меседж від Ангели Меркель: консолідувати Єврозону. Головними посиланнями канцлера Німеччини на Форумі були засудження національного егоїзму і протекціонізму, а також заклик до зміцнення співробітництва, перш за все між країнами-членами ЄС. Вона нагадала, що необхідно дотримуватися чинних угод, поважати їх, задля того, щоб спробувати вирішити проблему нелегальної міграції. Крім того, Меркель заявила про необхідність вдосконалення роботи інститутів Євросоюзу і особливо зміцнення Єврозони, сказавши, що необхідно подумати про те, як підготуватися до майбутніх криз, які приходять ззовні, а також показати, що ЄС — це цікаве місце для інвестицій.

Президент Франції також акцентував увагу на тому, що світ, і перш за все Євросоюз, стикається з новими проблемами та викликами часу. Для того, щоб змінити ситуацію і повернути країни Євросоюзу, в першу чергу саму Францію, до вищої ліги світової політики, він запропонував докорінно переглянути стратегію ЄС в економіці, освіті та розвитку науки.

«Давайте не будемо наївними, глобалізація зіткнулася з глибокою кризою. Що стосується торгівлі, ми повертаємося до більшого протекціонізму, більшої фрагментації і ми знищуємо те, що вдалося досягти в результаті глобалізації. Що стосується зміни клімату, ми програємо битву», — зазначив він.

Президент США, Дональд Трамп, зберігаючи свою генеральну лінію, тим не менш, заявив на форумі, що Америка не відвертається від світу, а всього лише виступає за більш чесну поведінку в міжнародній торгівлі.

«Америка перш за все, не означає Америка в ізоляції. Коли Америка росте, зростає і решта світу. Ми не можемо мати вільну і чесну торгівлю, якщо деякі країни експлуатують систему за рахунок інших. Ми підтримуємо вільну торгівлю, але вона повинна бути справедливою і взаємною, тому що в кінцевому рахунку нечесна торгівля підриває нас усіх. США більше не будуть закривати очі на несправедливі практики в світовій торгівлі, включаючи масову крадіжку інтелектуальної власності, промислові субсидії і державну планову економіку. Це шкодить бізнесу не тільки в США, але і по всьому світу. Ми будемо впроваджувати торгівельні закони і відновимо чесність системи міжнародної торгівлі, яка буде працювати не тільки на США, але і на всі країни», — заявив Трамп.

Також, Дональд Трамп зазначив, що для того, щоб зробити світ безпечним від режимів-ізгоїв, терористів і ревізіоністських сил, ми просимо наших друзів і союзників вкладати в свою власну оборону і виконувати свої фінансові зобов’язання. Наша загальна безпека вимагає, щоб всі вносили свій справедливий внесок.

Від Китаю на форумі виступав член ЦК і права рука Сі Цзіньпіна з економічних питань, директор Головного офісу Центральної групи керівників з питань економіки та фінансів Китайської Народної Республіки — Лю Хе. Наскрізною темою його виступу була необхідність посилення співпраці для подолання викликів, з якими жодна держава окремо не в силах впоратися.

«Нам необхідно поглибити взаєморозуміння, інклюзивність і взаємодовіру, налагоджувати більш тісну ділову співпрацю, просувати формування міжнародних відносин нового типу і сприяти створенню спільноти з єдиною долею для всього людства», — підкреслив Лю Хе. Крім того, Лю Хе анонсував відкриття внутрішнього ринку Китаю для західних компаній і лібералізацію фінансової сфери. Вказавши, що Китай буде і надалі інтенсивно інтегруватися до міжнародних торгових правила і полегшувати доступ до власних ринків. Також Китай суттєво відкриє доступ до сектору державних послуг, особливо фінансового, і створить більш привабливе інвестиційне середовище.

Президент України – Петро Порошенко, закликав Європу об’єднатися перед російською загрозою та говорив переважно про нові виклики та загрози для європейського світу. Зокрема, він згадав, що Росія через «Північний потік-2» намагається розділити країни ЄС. Крім того, Петро Порошенко заявив, що необхідно спільно протистояти таким інформаційним загрозам, як фейкові новини та кібератаки. Зазначивши, що фейкові новини та популізм представляють зараз найбільшу небезпеку не тільки для України, але і для Європи. Для протистояння Росії та іншим ревізіоністським країнам, за його словами, Західний світ, в який входить і Україна, має об’єднатися і на основі спільних цінностей виробити адекватну новим загрозам стратегію.

Прем’єр-міністр Індії — Нарендра Моді в своїй промові виділив дві головні загрози людству: зміна клімату та тероризм.

«Я хотів би згадати про двох найбільш нагальних проблемах, які здатні не тільки переламити, але і знищити багато хороших речей, досягнутих людством. Перша — це тероризм. Ми завжди виступали проти тероризму. Я з повною впевненістю заявляю, що тероризм поганий у всіх його формах і аспектах. Це погано, незалежно від його території походження або цілі операції. Ми всі повинні об’єднатися в боротьбі з тероризмом. Ми всі знаємо, що без об’єднання, світовий прогрес і процвітання неможливі. Друга глобальна проблема — це зміна клімату. У нашій культурі ми ставимося до Природи як до матері. Ось чому в рамках Паризької угоди ми запевнили світову спільноту в тому, що наш процес розвитку буде повністю відповідати нашій етиці щодо екологічних гарантій. Насправді ми не тільки усвідомлюємо свою відповідальність за зміну клімату, ми готові взяти на себе ініціативу щодо пом’якшення його наслідків», — сказав він.

What Next?

Recent Articles