09202021Headline:

Станіслав Шевчук: КСУ в першу чергу — захисник громадян, а не політичний орган.

Про це Голова Конституційного Суду України заявив під час відкритої зустрічі в Одесі 7 травня зі студентською молоддю, представниками юридичної спільноти та підприємцями. Це вже друга відкрита зустріч Станіслава Шевчука з громадськістю, що відбувається за ініціативою Громадянського центром правових ініціатив та Одеського відділення Асоціації правників України.

За словами Станіслава Шевчука, головним завданням Конституційного Суду України є гарантування захисту Конституції, яка є основоположною цінністю українського суспільства, а не механізмом в руках Президента, влади чи олігархічних груп. “Я, як голова КСУ та інші діючі судді стоїмо на сторожі конституційних прав людини. Конституційний Суд України – це суд над законами, тому ми готові протистояти будь-якому органу влади, який порушує Нашу Конституцію” – заявив Станіслав Шевчук.

Представниками підприємництва було піднято проблему неконституційності окремих механізмів оподаткування. Станіслав Шевчук з цього приводу заявив, що КСУ відрізняється від інших державних інститутів, адже являє собою гаранта законності та справедливості. Тому Суд готовий розглядати конституційні скарги підприємців та вступати в прямий діалог з представниками всіх громадських об’єднань, права та свободи яких порушуються.

Станіслав Шевчук також пояснив позицію щодо рішення про неконституційність закону про референдум. “Референдум — це форма безпосереднього народовладдя, яка здійснюється на основі конституційних норм та принципів, а закон який був прийняти за часі Януковича загрожував використанням цього механізму для маніпулювання та узурпації влади” – зазначив Станіслав Шевчук.

В дискусії з адвокатами щодо постійних та системних порушень прав людини в Україні, Станіслав Шевчук зазначив, що КСУ зайняв жорстку позицію щодо неякісної законотворчої роботи Верховної Ради і виступає на захист громадян, а нещодавно прийняте рішення щодо неконституційності частини 6 статті 216 КПК України, відповідно до якої злочини на території пенітенціарних органів повинні розслідувати новоутворені слідчі органи цієї служби є тільки початком роботи в цьому векторі.

Наприкінці зустрічі Голова КСУ, повідомив, що продовжить зустрічі такого формату задля відновлення довіри громадян до судової системи та сприяння інформованості населення щодо їх прав, особливо шляхом конституційної скарги.

What Next?

Recent Articles