08172022Headline:

Візит української делегації до Європейського парламенту.

 11 жовтня відбувся візит української делегації до Європейського парламенту (Брюссель). У рамках візиту пройшли зустрічі з депутатами Європейського парламенту. У рамках візиту пройшли зустрічі з депутатами Європейського парламенту, членами Європейської комісії.  У роботі делегації взяли участь 40 осіб, а саме народні депутати України Юрій Одарчеко, Сергій Татура, представники державних та приватних підприємств різних галузей, депутати місцевого самоврядування, представники громадськості та медіаспільноти — Володимир Блохін (”Імперіал Тобако Юкрейн”), Людмила Розум («ВК «Укрнафтобуріння»), Юлія Сергеєва (адвокат. ГО «Прозорий вибір»), Ірина Копаниця (Соціальні проекти та менторство), Огарков Євгеній (адвокат, ВГО «Всеукраїнське об`єднання правників»), Ганна Свириденко (депутат Київської міської ради) та інші.

В стінах Європейського парламенту відбувся круглий стіл «Європейська перспектива України» участю Джулії Уорд (Julie Ward) , депутата Європейського Парламенту (Велика Британія), Річард Чарнескі (Richard Charneski) — депутат Європейського Парламенту (Польща), Віце-президент Парламентської асамблеї «Євронест».  Хосе Мануель Фернандес (Jose Manuel Fernandes) — депутат Європейського Парламенту (Португалія). В рамках круглого столу обговорювали: Українcькі перспективи в Європейського Союзі, сучасні політичні тенденції в Україні та Європейському Союзі, проблеми та перспективи взаємодії влади, бізнесу та громадськості в Україні, права людини та свобода слова – фундаментальна цінність для України та ЕС.

За словами, євродепутата Хосе Мануеля Фернандеса Україна та Європа можуть вирішити багато спільних проблем. «ЄС повинен переглянути все, що він може зробити для України, проте мене цікавить ще й те, що  Україна могла б зробити для ЄС. Безумовно, Україна є дуже потрібною для Європи, адже  вона поділяє ті ж самі європейські цінності. Таким чином, разом ми можемо вирішити проблему енергетичної незалежності, про яку згадували раніше. Потрібно лише не забувати про різні проекти, які допоможуть нам стати більш енергетично незалежними.»

У своєму виступі народний депутат України Юрій Одарченко від «Батьківщини» зазначив, що сьогоднішня ситуація в країні нагадує «план Моргентау» після закінчення Другої світової війни. Україні необхідний своєрідний «план Маршалла», разом з спільними зусиллямі з  ЄС відновити економіку України та дійсно інтегрувати її в спільний європейський простір.

Народний депута Україні, лідер партії “Основа” Сергій Тарута зявив, що перед Україною стоять дуже серйозні виклики: війна, економічне падіння і велика міграція. Необхідне бачення майбутнього країни. 2 роки тому я висунув ідею розробки стратегії розвитку країни. За півтора року ми створили Доктрину «Україна 2030». Ми обговорили отриманий інтелектуальний продукт у десятках університетів України, у Бундестазі та на багатьох інших найважливіших світових майданчиках.

Український філософ Сергій Дацюк у своєму виступі зазначив, що під шантажем з боку Росії, в Україні була прийнята Конституція для олігархічних угруповань і чиновництва, але не для її народу. На думку філософа: “Україна має олігархічний консенсус, війну на своїй території та безперервний шантаж з боку Росії. Зараз, ситуація в Україні така, що суспільство саме хоче розробити ту Конституцію, яку вони бажають”. Дацюк також зазначив, що в рамках його групи, яка була підтримана лідером ВО «Батьківщина», Юлією Тимошенко, висунуто кілька інноваційних положень, що мають велике значення не тільки для України, але і для всієї Європи.

Тимур Чмерук, парнер компанії «Base Capital», висловив упевненість в тому, що інтелектуальні та підприємницькі кадри України, здатні ефективно працювати з депутатами та виконавчою владою над вирішенням проблем будь-якої галузі. Але, в той же час, ця робота була б на багато продуктивнішою, якщо буде підтримка європейських структур, зокрема, Європейського парламенту».

Олексій Мусатов, виконавчий директор Національної ліги транспортного бізнесу, підкреслив, що «вирішення проблеми державного управління, його реформа, є «хорошою» інвестицією Евросоюза в майбутнє України. Європейські структури мають підтримувати майбутні зміни «правил гри». На його думку, залишається важливрю роль європейських інститутів у будівництві сучасної моделі взаємодії бізнесу та суспільства. Таку модель потрібно будувати на основі сучасних технологій, включаючи електронні платформи  спільної роботи, BigData та блокчейн.

Сергеєва Юлія, Засновник ГО «ПРОЗОРИЙ ВИБІР», зазначила: «Основною метою діяльності організації є сприяння реалізації державної політики та загальнонаціональних програм, спрямованих на захист прав і свобод громадян, особливо жінок, дітей та соціально-незахищених верств населення. Презентація у Європейському Парламенті, була надзвичайно важливою. Закладено фундамент для майбутнього співробітництва та якісного розвитку соціальних проектів на Україні з міжнародною підтримкою. Також запевнились, що перспективним вектором залишається соціальне лобіювання».

Катерина Одарченко, партнер компанії Sic Group Ukraine, член міжнародної асоціації політичних консультантів, яка виступила модертором круглого столу, зазначила Україна, як, і в цілому, Європейський союз, переживає період турбулентності. “Зовнішня агресія, внутрішні проблеми, стають викликом для нас усіх. Нам потрібно не тільки говорити про проблеми, а й розуміти їх, як вікно можливостей, точки зростання, можливості для еволюції наших країн та людства в цілому” – вважає Катерина Одарченко.

 

Відео-трасляції:

https://www.facebook.com/katerina.odarchenko/videos/10210516504508729/

https://www.facebook.com/katerina.odarchenko/videos/10210516774515479/

 

Організатори:

SIC Group Ukraine

International Governmental Affairs Professionals Association

Українська асоціація професіоналів у сфері GR і лобістів 

 

What Next?

Recent Articles