09202021Headline:

20 листопада в Києві відбулася презентація книги «Гра у вибори» політтехнолога Катерини Одарченко

Гра у вибори

Майбутній 2019 рік приготував для незалежної України нові виклики. Незабаром українська доля опиниться на роздоріжжі масштабного виборчого процесу. На українців чекає обрання 6-го гаранта державного суверенітету та територіальної цілісності і 9-е скликання народних депутатів до Верховної Ради.

20 листопада в Києві відбулася презентація книги «Гра у вибори» політичного консультанта, політтехнолога та провідного фахівця цивілізованого лобізму в Україні – Катерини Одарченко та приурочена до неї дискусія на тему «Етика виборів 2019 року».

Своє вступне слово Катерина Одарченко присвятила презентації своєї книги «Гра у вибори», у якій зібрала і систематизувала свій практичний досвід реалізації всеукраїнських кампаній та політичних проектів у ЄС та США з боку української призми. За словами Катерини «намагалася доступно та цікаво подати інформацію, щоб це було корисно як представникам політичних структур, так і звичайним українцям». Книга розповідає про найважливіші питання політичного технолога – методи роботи з виборцями та прихильниками, особливості організації та проведення виборчої кампанії та партійного будівництва, тому як ніколи актуальна для сьогодення.

Про класичні помилки та стереотипи серед потенційних кандидатів, про технології формування впливу та особливості польової агітаційної роботи, а також про роль цивілізованих «правил гри» у майбутньому виборчому процесі говорили політичні експерти, журналісти та народні депутати: народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Віце-Президент ПАРЄ – Георгій Логвинський, народний депутат України та Голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я — Ольга Богомолець, народний депутат 5 скликання від Блоку Юлії Тимошенко та член ЦВК (з 2007 року) – Ігор Жиденко.

Ігор Жиденко, з досвіду Центральної виборчої комісії та юридичної точки зору відмітив кризу моральних і етичних норм в Україні. «Не заборонено – означає можна. Під цим гаслом нині живе безліч українців. В Україні існує криза етики, і це стосується в тому числі і виборчих процесів. Коли ми говоримо про право балотування – у нас існує купа «технічних» кандидатів. Як юрист скажу Вам, що суспільні норми закону регулюють лише 20% правовідносин, все інше – це саме моральні норми. Моральні норми не потрібно прописувати в черговому кодексі, їх потрібно виховувати» — відмітив експерт.

Про проблему просування цивілізованих методів роботи і процвітання так званої «гречаної» політики говорив і Георгій Логвинський. Але народний депутат все одно залишається оптимістом: « Коли я працював адвокатом, то за правило мав наступне гасло – «Або ми переможемо, або це не кінець». Тому я вірю в нашу перемогу».

Ольга Богомолець відмітила, що «дуже багато українців в регіонах живуть бідно і хочуть їсти, тому вони беруть гречку. І таких більшість. А думаючих, політично грамотних українців стає все менше в Україні. І це наша проблема.»

Також спікери звернули увагу на питання технічних проектів кандидатів і як з цим боротиметься ЦВК, говорили про тиск з боку медіа на виборця і його результат, а також про важливість підтримки позитивного образу в очах виборця, якщо кандидат немає коштів для розбудови партійної системи, але 3-4% виборців підтримують його за те, що він говорить.

В цілому дискусію завершили на позитивній ноті, Катерина зазначила, що «все ж таки цивілізовані методи в Україні є, вони працюють і кожен з нас може долучитися до просування цих методів, щоб разом збудувати прозору демократичну політичну систему».

Завершилася презентація автограф-сесією «Гри у вибори» Катерини. Долучився до заходу і привітав із виходом книги також народний депутат України Антон Геращенко. Політик відмітив важливість заходу і підтримав пропозиції спікерів щодо впровадження цивілізованих технологій в український виборчий процес.

А поки що для українських громадян інтрига залишається – що переможе у виборчій грі: «гречана політика» чи цивілізовані виборчі технології?

What Next?

Recent Articles