Громадянське суспільство · 2014-12-19
Соціальна відповідальність бізнесу: Ключ до розвитку громад та майбутнього України
Сьогодні ми досліджуємо феномен соціально відповідального підприємництва на прикладі Тимура Гафіна, засновника низки успішних компаній. Він ділиться своїм досвідом створення найбільшого інтернет-провайдера на Київщині, який не лише забезпечує робочі місця, а й активно інвестує в розвиток місцевих громад, надаючи безкоштовний доступ до інтернету для шкіл та лікарень, а також підтримуючи освітні та стартап-програми. Його філософія демонструє, як бізнес може бути рушієм позитивних соціальних змін.
Сьогодні ми продовжуємо спілкуватися з успішними підприємцями, говоримо про важливість ведення проєктів корпоративної соціальної відповідальності. Про людей, які своєю практикою та позицією показують, що бути підприємцем — це нести свою філософію, розвивати країну та формувати її імідж на міжнародному полі. Спілкуючись із Тимуром Гафіним, засновником низки компаній в Україні, Європі та США, я й сама в душі захотіла створити свою справу.
Добрий день, Тимуре. Я чула, що Ви розпочали свій перший бізнес у 18 років, це правда?
Так, ми розпочали перший бізнес зовсім молодими, маючи менше 300 $ на руках. Зараз ця компанія — найбільший провайдер інтернету та додаткових послуг у Київській області. Нам вдалося дати роботу людям у регіоні, а також надати безкоштовні послуги для шкіл та сіл.
Тобто Ваша філософія – ведення соціально відповідального бізнесу?
Так, дбати та розвивати місцеві спільноти – це важливо. Є фінансові механізми формування лояльності, є сильніші – нефінансові. Звісно, вчителі та батьки будуть більш лояльними до компанії, яка провела інтернетизацію в навчальний заклад. Але й, звичайно, це наша особиста відповідальність. Відповідальність за територію, де ми працюємо та живемо. Ще до приходу нашого конкурента, компанії "Київстар", ми "підключили" понад 200 шкіл і понад 50 лікарень обладнані Wi-Fi. Також ми підтримуємо освітні програми, програми стартапів. Для нас важливо, щоб у Київському регіоні, Києві були розвинені, розумні люди.